Скарбничка мудрості

Скарбничка мудрості


Поради тим, хто віддає своє серце дітям
Завжди посміхайтесь.
Любіть кожну дитину і вчіть щастю любові. 
Поповнюйте свої знання і вчіть щастю знань. 
Проявляйте інтерес до життя дитини. 
Допомагайте дитині знайти своє “я”. 
Радійте, коли дитина досягає успіху. 
Культивуйте в собі великий дар терпіння.
Говоріть з дітьми спокійно.
Висловлюйте дітям подяку за роботу на уроці.
Слухайте своє серце, бо тільки своїм серцем дійдете до сердець дітей.


Сім золотих правил для вчителя
1.Треба любити те, що робиш. І йти вперед крок за кроком.
2. Інтелігентом не можна прикинутися.
3. Ввічливість виховується тільки ввічливістю і нічим іншим.
4.”Магічна десятка”:порахуйте до десяти, перш ніж дати волю своєму гніву. І він видасться вам безглуздим.
5. Мудрець шукає все в самому собі , нерозумна людина – в іншому. 
6. Жодна велика перемога неможлива , якщо її не передує мала перемога над самим собою.
7. Перші кроки завжди найважчі. 

14 ознак того, що ви - вчитель

1.Ви несете з дому все, що може вам знадобитися на робочому місці.
2.Ви приносите в будинок масу непотрібного з точки зору нормальних людей, ваших рідних і близьких, які з побоюванням спостерігають за тим, як невідворотно зростає гора макулатури у вашій квартирі. 
3.Ваша сім’я принесена в жертву освітою, вона теж працює з вами, хоча і не числиться у штаті. Працюють, тихо жаліючи вас, а інші – проклинаючи школу.
4.Участь вашої дитини – чекати. Біля кабінету, учительської, будинку, чекати терпляче і мовчки.
5.Люди, далекі від освіти, не розуміють, коли ви говорите про своїх 30 дітей і 45 батьків. 
6.Кожна неформальна зустріч з колегами неминуче переростає в міні-педраду, незважаючи на те, що ви весь час присягаєтесь про школу не говорити.
7.Чужих грошей у вашій сумочці завжди більше, ніж своїх.
8.Ви схоплюєтеся серед ночі, щоб записати чергову геніальну ідею до завтрашнього уроку. 
9.Ваш будинок вже задихається від вазочок і інших непотрібних дрібничок, викинути які вам не дозволяє совість – подарунки ж. 
10.З вами вітається половина району і ця ж половина оцінює – як ви, де ви і з ким ви? 
11.Ви вмієте фарбувати, клеїти, забивати цвяхи, лагодити меблі, працювати до ранку, умовляти, прощати, ходити на роботу хворим і входити в чиєсь становище. 
12.Ви не вмієте: повноцінно відпочивати, говорити «ні» адміністрації, проходити повз книжкових прилавків. 
13.У вашому житті в п’ять разів більше приводів для святкування, ніж у інших, – Початок навчального року, початок чверті, кінець чверті – і в п’ять разів більше приводів для головного болю – початок навчального року, початок чверті, кінець чверті. 
14.Ви ніяк не можете визначитися з 1 вересня – приймати вам вітання або співчуття.

Алгоритм щасливого життя

·  Живи, начебто на землі рай!
·  Якщо сьогодні зранку ти прокинувся здоровим, ти щасливіший за 1 мільйон осіб, що не доживуть до наступного тижня.
·  Якщо ти ніколи не переживав війну, самотність ув’язнення, агонію, катування чи голод, ти щасливіший за 500мільонів осіб у цьому світі.
·  Якщо ти можеш піти в церкву без страху і погрози ув’язнення чи смерті, ти щасливіший за 3 мільярди осіб у цьому світі.
·  Якщо у твоєму холодильнику є їжа, ти одягнений, у тебе є дах над головою і постіль, ти багатший за три чверті людей у цьому світі.
·  Якщо у тебе є рахунок у банку, гроші в гаманці або навіть небагато дріб’язку в скарбничці, ти належиш до 8% забезпечених людей у цьому світі.
·  Якщо ти читаєш цей текст, ти благословенніший удвічі, тому що, по-перше, хтось подумав про тебе; по-друге, ти не належиш до тих 2 мільярдів людей, які не вміють читати!
·  Хтось колись сказав: працюй, наче тобі не потрібні гроші, люби, наче тобі ніхто ніколи не завдавав болю, танцюй, наче ніхто на тебе не дивиться, співай, наче ніхто не чує, живи, наче на землі рай!

Життя – вічний пошук


Був чудовий тихий вечір. Біля відчиненого вікна сидів чоловік, поринувши в глибокі роздуми. Його мучило питання: що таке життя?
На тротуарі з’явилася група студентів, які жваво обговорювали різні теми. Проходячи повз вікно, один з них сказав, що життя – це постійне навчання.
«Правильно» – сказав про себе чоловік. Та все ж ця відповідь не задовольнила його розуму. У пошуку відповіді він звів очі до неба і погляд його зупинився на павукові, який сидів на своєму «троні» над вікном. Павук нібито сказав:
– Життя – це вічна плутанина. Але цією плутаниною я швидко рухаюся з місця на місце, досягаючи навіть царських палат.
Після довгих та безрезультатних роздумів наший вчений вийшов на двір. Він проходив густим гаєм і почув прекрасний спів, який нібито говорив:
– Життя – це постійний спів.
Ідучи далі чоловік побачив на лузі вола, який жадібно їв траву та нарікав на свою долю:
– Життя – це взаємне поїдання. Сьогодні я їм траву, а завтра з’їдять мене.
Згодом чоловік побачив курку, яка вела своїх курчат. Коли курчата наблизилися до води, пірнули і попливли, залишивши курку в повному нерозумінні. Вона, звичайно, не второпала, що господиня підклала їй качині яйця.
– Життя – це неможливість! – бідкалася курка.
Вертаючись додому, вчений-шукач почув розплачлевий плач дитини. Від болю стиснулося його серце, а якийсь тихий голос шепотів йому:
– Життя – це ж сльози і переживання.
Потім він повернувся додому, і поклавши свою стомлену голову на подушку, сам собі сказав:
– Життя – це вічний пошук.

«10 правил» як підняти самооцінку


Хочеш, щоб життя налагодилося, радували відносини з однолітками, особисте життя та власне відображення в дзеркалі? Підвищуй свою самооцінку! Почни просто зараз.
1. Годі порівнювати себе з іншими людьми. Завжди знайдуться люди, які будуть багатші за тебе, в чомусь успішніші, стрункіші або молодші. Навіщо марно витрачати час, займаючись порівняннями та самоїдством. Чи не краще знайти в собі «цікавинки» або «фішки» та розвивати їх.

2. Перестань сварити себе і дорікати собі. Певна річ, твоя самооцінка кульгатиме, якщо ти постійно називаєш себе «коровою», «жиртрестом» або «дурепою». Постарайся не використовувати лайливі вислови на свою адресу, а краще заміни їх у своєму лексиконі на щось більш приємне. Наприклад, «сонечко», «люба», «дорога», «найкрасивіша», «найкреативніша» тощо. Частіше хвали свій зовнішній вигляд, навіть найменші успіхи та досягнення, як у спорті, так і в особистому житті

3. Забудь про «ні». Намагайся якомога рідше вживати негативні вислови на свою адресу. Наприклад, «я не струнка», «я не зможу», «я недостатньо вродлива/розумна» тощо.
Підвищити самооцінку допоможуть позитивні твердження, які слід говорити собі якнайчастіше. Наприклад, «мені все вдасться», «все буде добре», «у мене апетитні сіднички», «в мене сексуальні ніжки», «у мене гарні очі» тощо.
4. Радій компліментам. Приймай компліменти та привітання з вдячністю. У відповідь на фразу друзів, колег, коханого про те, яка на тобі гарна сукня, забудь про чергову відповідь, мовляв, «та їй сто років» або «це стара». Просто усміхнися й скажи «дякую».

5. Оточи себе позитивом. Більше позитивних книг, фільмів, музики тощо. Також заведи собі правило регулярно читати статті/книги на тему підвищення самооцінки (такий собі індивідуальний тренінг).

6. Виділяй час на улюблену справу. Це може бути що завгодно, головне, щоб приносило тобі задоволення й ти могла досягти в цій сфері результатів, якими можна пишатися. Наприклад, уроки сальси і результат – твій гарний і пластичний танець на клубній вечірці, вирощування квітів і результат – прекрасна клумба біля під'їзду, приготування страв і результат – твої смачні ексклюзивні рецепти. Улюблену справу можеш розвивати, покращувати та креативити. Хто знає, може в майбутньому ти зможеш видати книжку або стати модним блогером.

7. Спілкуйся з позитивними й упевненими в собі людьми. Якщо у твоєму оточенні одні скиглії, песимісти й енергетичні вампіри, не дивно, що в тебе настрій на нулі. Убезпечуй себе від спілкування та дружби з «негативними персонажами». Недарма є вислів: краще бути самій, ніж з ким-небудь.

8. На зациклюйся на критиці. Сказали образливі слова, обізвали товстою, дурною або бездарною – і добре! Як казала героїня одного фільму: «Наплюй і розітри». Цілком можливо, що твої кривдники просто тобі заздрять або ж гнівом, спрямованим у твій бік, просто звільняють себе від негативних емоцій. Не прокручуй у голові образливі слова, а дій за принципом «Що більше ти поважаєш і любиш себе, то більше поважають, люблять і цінують тебе».

9. Створи список своїх досягнень. Не будь скромною. Адже ти насправді значно краща, ніж тобі здається! І зробила ти значно більше корисних речей, ніж можеш згадати в перші п'ять хвилин. Поклади список на видне місце – і доповнюй його новими досягненнями та добрими справами.

10. Вір у себе. Якщо ти сама не віриш у свої сили, то чому в тебе повинні вірити навколишні? Запорука успіху всіх великих і впевнених у собі людей у тому, що вони щиро вірили в те, що вони роблять, керуючись лише своїми бажаннями, фантазіями, думками та вибором. Якби Дженніфер Лопес не вірила в себе, а комплексувала з приводу своєї великої «п'ятої точки», хіба вона стала б відомою акторкою й співачкою?

Притча про перстень царя Соломона


Жив на світі мудрий цар Соломон. Незважаючи на свою мудрість, його життя не було спокійним.
Якось звернувся він за порадою до придворного мудреця: «Допоможи, друже, — багато чого в моєму житті здатне збентежити чи розлютити мене. Я піддаюся пристрасті, і це мені дуже заважає!».
Мудрець відповів: «Я знаю, як тобі допомогти. Вдягни цього персня — на ньому викарбувано фразу: «Усе минеться!». Коли тебе опанує сильний гнів або сильна радість, подивися на цей напис, і він протверезить тебе. У цьому ти знайдеш спасіння від пристрастей».
Минав час, Соломон прислухався до поради мудреця й заспокоївся. Але одного разу, як завжди, подивився він на перстень і не примирився з подією, а навпаки — ще більше опанувала його лють. Він зняв персня з пальця та захотів викинути у ставок, але помітив, що на внутрішній стороні був ще якийсь напис. Цар добре придивився та прочитав: «І це також минеться...».
Знаєш, немає безвихідних становищ — якийсь вихід є завжди. Варто не опускати рук, шукати його, і він знайдеться!

Хто шукає – не помиляється (Августин Блаженний)
*
Дивитися – ще не означає бачити (Августин Блаженний)
*
Мислю, отже – існую (Рене Декарт)
*
Найбільша перемога – перемога над самим собою (Кальдерон де ла Барка Педро)
*
Повторювати треба тільки неповторне (Лех Конопінський)
*
Ми справедливі, коли не зацікавлені! (Констан Бенжамен)
*
Перелічуючи те, що нам потрібно для щастя, ми часто забуваємо додати себе (Кумор Лешик)
*
Це не фокус сказати: “Я – єсмь”. Треба бути (Лец Станіслав Єжи)
*
Любов до Бога… не терпить ненависті до людини (Максим Сповідник)
*
Світ людини має такі самі розміри, як її серце (Монтаперт Альфред)
*
Боягузтво – матір жорстокості (Монтень
)
*

Альберт Ейнштейн
Тільки дурень потребує порядку - геній панує над хаосом.
***
Всі ми генії. Але якщо ви будете судити рибу по її здатності підійматися на дерево, вона проживе все життя, вважаючи себе дурепою.
***
Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо будеш думати так само, як ті, хто її створив.
***

Еріх Мрія Ремарк
Совість мучить зазвичай тих, хто не винен.
Найбільша ненависть виникає до тих, хто зумів доторкнутися до серця, а потім плюнув у душу.
Немає нічого більш втомлюючого, ніж бути присутнім при тому, як людина демонструє свій розум. Особливо, якщо розуму немає.

Джон Бон Джові: «Успіх – це коли ти 9 разів упав, але 10 разів піднявся».

Данило Галицький: «Я зробив усе, що міг. А ви зробіть більше».

Горацій: «Гнів є короткочасним безумством». Гюго: «Ніяка зовнішня краса не може бути повною, якщо її не освітлює краса внутрішня».

Франсуа Гізо: «Світ належить оптимістам. Песимісти лише глядачі».

Дені Дідро: «Людина перестає мислити, коли вона перестає читати».

Ф. Достоєвський: «Інколи люди живуть так, ніби Страшного Суду не буде. А якщо він раптом буде?».

Емерсон: «Кожна людина, з якою я зустрічаюся, у чомусь переважає мене. І цього я повинен у неї вчитись».

Ейнштейн: «Прагни не того, щоб досягти успіху, а щоб твоє життя мало сенс».

Терпіння — прекрасна якість, але життя дуже коротке, щоб довго терпіти.
Абу-ль-Фарадж
Ким би ти не був — будь краще.
Аврам Лінкольн
·  Нудні уроки придатні лише на те, щоб вселити ненависть і до тих, хто їх викладає, і до усього, що викладається.
                                                          Жан Жак Руссо

·  Усім, що я знаю про викладання, я зобов'язаний поганим студентам.                                             Джон Холт

Від лікарів і вчителів зазвичай вимагають дива, але якщо диво здійснюється — ніхто не дивується.
   
Марія фон Ебнер-Ешенбах (1830—1916, австрійська письменниця)

Всьому, що необхідно знати, навчити не можна, вчитель може зробити тільки одне — вказати дорогу.
   Річард Олдінгтон (1892—1962)
Вчителі відкривають двері. Входиш ти сам.
   
Китайська приказка
Кожна людина мене в чомусь перевершує; і в цьому сенсі мені є чому в нього повчитися.
   Ральф Емерсон (1803 — 1882, американський філософ)
 
Люди вчаться тому, чого ви їх вчите, а не тому, чому ви хочете їх навчити.
   Беррес Фредерік Скіннер (1904—1990, американський вчений-психолог)
 
Людина завжди навчається лише у тих, кого любить. Ті, у яких ми вчимося, правильно називаються вчителями, але не всякий, хто вчить нас, заслуговує це ім’я.
   
Йоганн Вольфганг Гете (1749—1832, німецький поет)
Мета виховання — навчити наших дітей обходитися без нас.
   
Ернст Легуве (1807—1903, французький письменник)
 
Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері, а не в тому, щоб проштовхувати в них учня.
   
Артур Шнабель (1882—1951, австрійський педагог, піаніст і композитор)
 
Ставлення держави до вчителя — це державна політика, яка свідчить або про силу держави, або про його слабкості.
   
Отто фон Бісмарк (1815—1898, німецький державний діяч)

Учительство — невтрачене мистецтво, але повага до вчительства — втрачена традиція.
   
Жак Мартен Барзен (р. 1907, американський історик культури і педагог)
 
Шкільні вчителі володіють владою, про яку прем’єр-міністри можуть тільки мріяти.
   
Уїнстон Черчілль (1874—1965, англійський державний діяч)
 
“Усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя”.
                                                        А.Дістервег

Стеж за своїми думками, тому що вони стають словами.
Стеж за своїми словами, бо вони стають діями.
Стеж за своїми діями, тому що вони стають звичками.
Стеж за своїми звичками, тому що вони стають характером.
Стеж за своїм характером, тому що він стане твоєю долею.

Більшість завдань вирішуються дивно просто: треба взяти й зробити.

Ваш час обмежений, не витрачайте його, проживаючи чуже життя. Не попадайтеся на гачок віровчення, яке існує на уявленнях інших людей. Не дозволяйте поглядам інших заглушати свій власний внутрішній голос. І дуже важливо мати мужність слідувати своєму серцю та інтуїції. Вони, так чи інакше, вже знають, що ви дійсно хочете зробити. Все інше – другорядне. – Стів Джобс

Ваш мозок може все. Абсолютно все. Головне, переконати себе в цьому. Руки не знають, що вони не вміють віджиматися, ноги не знають, що вони слабкі. Це знає ваш мозок. Переконавши себе в тому, що ви можете все, ви зможете дійсно все. – Роберт Кіосакі

Ви отримуєте від життя лише те, що наважуєтеся попросити. Не бійтеся підвищувати планку.                                    Опра Уїнфрі
У 20 років у вас обличчя, яке дала вам природа; в 30 років у вас обличчя, яке виліпило вам життя; а в 50 у вас обличчя, якого ви заслуговуєте.                                                                   Коко Шанель

Кращі уми не в уряді. Якби вони там були, бізнес викрав би їх. –               Рональд Рейган

Старі завжди радять молодим заощаджувати гроші. Це погана порада. Не збирайте копійки. Вкладайте в себе. Я в житті не заощадив і долара, поки не досяг сорока років.                      Генрі Форд

Краще тримати рот на замку і здатися дурнем, ніж заговорити і розвіяти всі сумніви.                                                       Марк Твен

Немає коментарів:

Дописати коментар