Книги, які варто прочитати


Ось і промайнуло 7 років з того часу, як Ви, дорогі випускники, вперше познайомились із предметом «Зарубіжна література». За ці роки Ви багато (сподіваюсь) дізналися, багато провели часу за читанням і роздумами про прочитане. Проте людина читає протягом усього життя. Буду рада, якщо книги, запропоновані мною ( а вони за різними рейтингами визнані найкращими), колись не тільки стануть Вам у нагоді, а й принесуть насолоду, і Ви ніколи не скажете, що час, проведений за читанням – змарнований час.
 Найдорожчі книги
Лондонець Стенлі Гіббонс, відомий своєю роботою на аукціонах раритетних предметів, склав рейтинг 35 класичних творів літератури ХХ століття, примірники з перших тиражів яких були продані за найбільшою ціною. Так, найдорожчим виявився екземпляр книги Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі», проданий за більш ніж 375 тисяч доларів.

До першої десятки рейтингу потрапили такі видання:

1. «Великий Гетсбі» Ф.С. Фіцджеральда - £246636 ($375 405)
2. «Гобіт» Дж.Р.Р. Толкіна -  £64420 ($98 053)
3. «Улісс» Джеймса Джойса -   £24557 ($37 378)
4. «Казино «Рояль»  Я. Флемінга - £24180 ($36 804)
5. «У наші часи» Е. Хемінгуея -  £22079 ($33 606)
5. «Володар перснів» Дж.Р.Р.Толкіна £20000 ($30 442)
6.  «Пруфрок та інші спостереження» Т.С.Еліота -  £17500 ($26 636)
7. «Книга Крістофера Робіна»  А. Мілна - £13084 ($19 915)
8. «Ніч лагідна»  Ф.С. Фіцджеральда - £10370 ($15 784)
9. «Занепад і руйнування» І.Во - £9364 ($14 252)
10. «Джерела» А. Ренд -   £8540 ($12 998)

5 книжок про життя
Мені було складно підібрати оригінальну назву для цього бук-листу. Всі ці книги належать перу різних авторів з різних країн (навіть континентів), але в той же час усі вони торкаються вічних тем – кохання й ненависті, пошуків себе, драматичних переживань та віднайденого (або навпаки – втраченого) щастя. Отже всі вони – про життя. Я певна, що кожен знайде в цих історіях щось своє, щось важливе.
«Забавки з плоті та крові» Лариса Денисенко
«Забавки з плоті та крові» – одна з тих книжок, які дочитуєш й закриваєш з легкою посмішкою на вустах. З приємною терпкістю думок без сторонніх сиропних домішок.
Як влучно написано в анотації, це «повість-карнавал, з кумедним перевдяганням та химерною «зміною статі». Повість про випадкову зустріч двох: дивакуватого чолов’яги Еріка (з дивною любов’ю одягати жіночі вбрання) та  незрячої дівчини Міри. Але ж ви знаєте (так принаймні казав Кортасар): випадкова зустріч – найневипадковіша річ на світі. Зустріч, яка породить щиру дружбу, тепло, близькість… і, зрештою, не зможе не привести до хепі-енду.
                                                                                                                                                                  Розвійтеся з вітром, листочки зів'ялі,
                                  Розвійтесь, як тихе зітхання!
                                  Незгоєні рани, невтишені жалі,
                                  Завмерлеє в серці кохання...

У своєму творі письменниця та журналіст Надія Мориквас розповідає про буття галичан 30-50-х років минулого століття. Головна героїня роману, красуня Корнелія, закохується в молодого поета Петра Карманського…До чого приведе це кохання? І як складеться доля Корнелії? Серед учасників романного дійства – конкретні й вигадані особи, які, творячи свої біографії і достовірні історії, стали жертвами та героями епохи.
«Вечір у Візантії» Ірвін Шоу
Продюсер та сценарист Джесс Крейг - герой роману «Вечір у Візантії» –  знаходиться на роздоріжжі:  розчарування минулого ще болять, а майбутнє вабить та  лякає водночас.
Він живе своїм життям. Він – «людина кіно». Людина, яка настільки звикла до свого таланту й успіху, що не помічає, як у низці швидкоплинних інтриг, дрібних поступок і компромісів, випадкових угод із совістю талант і успіх залишають його…Крейг вирішує поїхати в Канни. Саме тут відбуватимуться різні події, які змінять життя героя. В романі є і драма, і кохання. А також – багато правдивих описів Голлівуду 70-их років.
«Один день» Девід Ніколс
                        Навіщо потрібні дні?
                       Дні - це місце, де ми живемо.
                       Вони приходять і будять нас
                       Знову і знову.

Ідея, покладена в основу сюжету, нова і проста одночасно: автор пробує простежити життя двох людей, Емми і Декстера, заглядаючи в їхні долі лише на один день в році, 15 липня. Відлік починається в день випускного, де молоді люди вперше звертають один на одного увагу, і між ними зав'язуються своєрідні стосунки. Історія про кохання, про втрачені можливості та про те, як часто люди даремно витрачають свої життя.
«Платформа» Мішель Уельбек
Ця книга –  не роман про туристичний бізнес Франції і не сентиментальна подорож, як це може здатися на перший погляд; це, в першу чергу, пошук, спроба героя розібратися в самому собі, у відмінностях Сходу і Заходу, бажання знайти щастя та втрачене почуття життя. Втім, чи це можливо? Щастя - не коробка цукерок, запакована в рожевий папір, яку можна придбати в магазині. Щастя, як пише сам Уельбек, –  делікатна штука, його важко знайти всередині себе і неможливо зовні. Але щастя є! Інша справа, що ми самі, своїми ж руками його руйнуємо.
«Мені не подобається світ, в якому ми живемо», - заявляє героїня «Платформи» Валері. Песимістично? Так, але, можливо, це перший крок до усвідомлення деградації нинішньої культури (серед чого і культури відносин), перший поштовх до змін? Адже немає нічого неможливого для того, хто чогось прагне.
«Платформа» Мішеля Уельбека варта того, щоб її прочитати, можливо, навіть перечитати –  зрозуміти абсурдність тієї системи, яку ми створили, і завдати їй першого удару. Зламати –  але не зламатися самим. Перестати скаржитися на навколишній світ і нарешті зробити щось, а не чекати дій від інших. Знайти перетин своїх паралелей і меридіан. Просто любити.

Топ-10 книг, які зігрівають
«…я така щаслива, що тут бувають жовтні!
Якби після вересня одразу ж наставав листопад — то було б дуже кепсько, правда?
Гляньте, які гілочки. Вони такі гарні, хіба вас від них не охоплює радісне тремтіння,
навіть декілька тремтінь водночас?»

«Енн із Зелених Дахів» Люсі-Мод Монтгомері

Шелест листя під ногами, каштанопад за вікном, теплі шалики, затишні м’якенькі светри, прохолодний вітер, що куйовдить волосся і залітає під пальта, переповнені кав’ярні, гарбузова каша і яблучні пироги – осінь ніколи не приходить непомітно.

Однак часто змін зазнає не тільки природа, а й настрій. Усе частіше хочеться залишитися вдома, загорнутися у ковдру і трошки похандрити. Можливо тому, що так шкода відпускати літо, чи тому, що сонця стає все менше, а важких похмурих днів усе більше. А може тому, що ми звикли так сіро сприймати повну барв осінь. Та хіба це не найкращий час, щоб насолоджуватись затишком, загортаючись у в’язану кофту та запалюючи ароматичні свічки, щоб зранку ще з більшим задоволенням варити каву і ще більше потребувати тепла? У цьому вся чарівність осені.
 Пропонуємо підбірку книжок, які зігріють холодними осінніми вечорами, наповнять любов’ю, теплом, посмішками і навчать кожної миті радіти життю.

1. Туве Янссон «Країна Мумі-тролів» 
 Одна із найзнаменитіших казкарок, фінська письменниця й художниця Туве Янссон створила чарівний світ мумі-тролів, повний домашнього затишку, любові й безтурботних веселощів, та поселила своїх героїв у Долині мумі-тролів. В основу цього світу покладений образ дому – затишного куточку, де на тебе чекають родина, смачна вечеря, тепле ліжечко, і куди завжди можна повернутися, наскільки далеко не занесло б життя. Приємним додатком до історій про мумі-тролів стане книжечка «Рецепти Мумі-мами».
 Як читати: всією родиною із рогаликами від Мумі-мами.
  2. Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених дахів» 
 Уперше роман був опублікований 1908 року, однак українські читачі побачили вітчизняний переклад не так давно – 2012 року. Це перша книжка з циклу про пригоди Енн Ширлі, яку взяли зі сиротинця вже немолоді брат з сестрою, Метью та Марілла Катберти, що мешкали на фермі Зелені Дахи. Та трапилося дивне непорозуміння: замість хлопчика, який міг би допомагати їм у господарстві, до них прибуло худеньке дівча із зелено-сірими очима і двома товстелезними сліпучо-рудими косами. Читаючи цей роман, ви поринете у світ дитячої наївності, безпосередності, щирості й життєлюбства, разом з Енн плакатимете від розчарувань і втрат та радітимете її щастю. 
 Як читати:  із гарбузовим лате та шоколадним печивом.
  3. Ніколас Спаркс «Щоденник пам’яті» 
 Це перший опублікований роман автора, на написання якого його надихнула історія життя бабусі й дідуся його дружини, які прожили у шлюбі понад 60 років. Саме така любов, яку герої пронесли крізь все життя, змальована у «Щоденнику пам’яті», що став бестселером одразу після виходу. Наскільки ця книжка схожа на тисячі інших історій про кохання, настільки ж вона відрізняється від них. Роман відроджує віру у справжнє чисте почуття та можливість бути поруч всупереч усім перешкодам. І так хочеться вірити, що така зворушлива і чуттєва історія двох закоханих сердець – Ноя та Еллі – трапляється і в реальному житті.
 Як читати: в улюбленом у кріслі з носовичками та чашкою ромашкового чаю.
  4. Надійка Гербіш «Теплі історії до кави»
 Якщо ви ще не читали цю збірку невимовно теплих і душевних оповідань, то саме час це виправити. Головна родзинка видання – світлини, які супроводжують новели і автором яких є сама Надійка Гербіш. Кожна історія – це ковток радості й суму, кохання й втрат, мрій і розчарувань, а також нестримного бажання відкривати чужі міста й країни. Їхні герої – звичайні жителі невеличких міст, закохані, розгублені, розчаровані, вразливі, щирі й такі, що здатні знаходити щастя в деталях і насолоджуватися буденними речами: ранковим кавуванням, посиденьками у кав’ярні, плетенням шарфів, листуванням. Книжка розчулює, надихає, зігріває й викликає відчуття спокою, гармонії з собою і світом.
 Як читати: по одному оповіданню щовечора з вершковою кавою чи бабусиним чаєм із липового цвіту.
 5. Мар’яна Савка «Пора плодів і квітів» 
 Книга зібраних віршів була видана 2013 року й увібрала в себе значну частину поетичного доробку авторки. Попри те, що тут зібрано вірші, написані з 1995 і до 2013 року, поетична книжка сприймається цілісно, знаходячи відгук і розуміння в серцях читачів. Це поезія ніжної і сильної жінки, де від сприймання образів переходиш до смакування словами, звуками, мелодією вірша. Сама поетеса дуже любить під час зустрічей з читачами «ворожити» на збірці «Пора плодів і квітів». Тож спробуйте і ви!
 Як читати: відчуваючи кожне слово.
  
6. Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе ″Полустанок″»
 Роман позбавлений будь-якої хронологічності та являє собою цікаве сплетіння сюжетних ліній – вирізки з тижневика «Бюлетень Полустанка» й історія родини Тредгуд у маленькому містечку Алабами 1920-х років переплітаються з життям домогосподарки Евелін Коуч, яка протягом 1985–1986 років відвідує свою свекруху в будинку для людей похилого віку «Рожева тераса». Життя героїв сповнене драматичних подій і щасливих моментів, поразок і перемог, ненависті й любові. Ви й не помітите, як поринете в книжку з головою та все більше потребуватимете, як і Евелін Коуч, нової зворушливої історії про Полустанок від Ніні Тредгуд. Після прочитання не захочеться розлучатися з шаленою Іджі Тредгуд і милою Руфью Джемісон, з красенем Бадді Тредгудом і мужнім Культяшкою. 
 У кінці книжки можна знайти кілька рецептів страв, які кожен охочий міг скуштувати в кафе «Полустанок»: кукурудзяний хліб, пиріг з кокосовим кремом, смажена шинка з червоною підливкою, кукурудза під білим соусом, солодкий батат і, звісно, смажені зелені помідори!
 Як читати: з домашнім пляцком і трав’яним чаєм.
 7. Гарпер Лі «Убити пересмішника» 
 Роман, що здобув 1961 року Пулітцерівську премію, вважається класикою сучасної американської літератури і є програмним твором в багатьох школах та ВНЗ. Події твору розгортаються у часи Великої депресії у вигаданому місті Мейкомб, штат Алабама. У центрі оповіді – життя небагатої родини місцевого адвоката і батька-одинака Аттікуса Фінча. Перебуваючи у складному матеріальному становищі, Аттікус не зраджує своїм ідеалам і продовжує відстоювати права чесних людей на спокійний відпочинок і сумлінну працю незалежно від кольору шкіри. Ці ж поняття чесності і людяності він намагається прищепити своїм дітям, не нав’язуючи свою думку, не забороняючи, а лише вказуючи правильний шлях. Авторці вдалося щиро і невимушено показати світ дорослих очима дівчинки – Джин Луїзи Фінч. Хоча роман торкається таких проблем, як соціальна нерівність, расова дискримінація, виживання в часи економічної кризи, перш за все, це книжка про дружбу і вірність, чесність і порядність, доброту і людяність. Історія сповнена світла, любові, віри в справедливість, доброго гумору і мудрих порад, саме тому і сьогодні не втрачає популярності як серед дітей, так і серед дорослих.
 Як читати: з горнятком какао із зефіром, загорнувшись у картату ковдру. 
 8. Джоан Гарріс «Шоколад»
 Шалену популярність роман здобув завдяки успіху фільму «Шоколад» з Жюльєт Бінош і Джонні Деппом. Та книжка пропонує вам посмакувати цієї історією трохи довше. Напередодні Масниці у маленькому французькому містечку Ланскне-су-Тан з дерев’яно-цегляними будиночками, вузькими провулками та маленькими крамничками разом із теплим вітром з’являється незнайомка Віан Роше з донькою Анук. Невдовзі жінка відкриває шоколадну крамничку з небаченими досі ласощами: шоколадом, трюфелями, зацукрованими фруктами, смаженим мигдалем, пряниковими будиночками, і життя маленького містечка змінюється назавжди. Такі зміни одразу викликають обурення в місцевого священика та хвилю перешіптувань за спиною героїні. Та Віан не звикла пасувати перед складнощами. Як розвиватимуться її стосунки з дивним мандрівником Ру, залишиться вона назавжди в Ланскне чи полишить його з першим вітром змін? Читайте – і вам відкриється світ, повний вільного вітру, просякнутого ароматом шоколаду та солодкої пудри.
 Як читати: у кав’ярні з гарячою кавою та плиткою найсмачнішого шоколаду.
 9. Трумен Капоте «Сніданок у Тіффані» 
 Назва найвідомішого твору американського письменника Трумена Капоте відома кожному завдяки однойменній екранізації 1961 року з Одрі Гепберн у головній ролі, якій так влучно вдалося передати образ ексцентричної Холлі Ґолайтлі. Та книжка не менш чарівна. Ця легка і ненав’язлива історія, події якої розгортаються в Нью-Йорку у 1943-1944 роках, розказана молодим самотнім письменником. Життя його стрімко змінюється після знайомства з непередбачуваною, шаленою, трохи божевільною, але милою й чутливою сусідкою Холлі. Дівчина часто відвідує світські заходи у пошуках успішних чоловіків, оточена багатими шанувальниками, та вдома на неї чекає рудий кіт і гітара. Вона поєднує вишукану жіночність із дитячою наївністю. Їй не сидиться на одному місці, її важко зрозуміти – тому залишається лише насолоджуватись і любити. Це книжка-настрій і книжка-відвертість. Після прочитання залишається відчуття легкості та присмак романтизму.
 Як читати: зранку чи в обід з філіжанкою лате та круасаном.
 10. Анна Гавальда «35 кіло надії» 
 Чи багато знайдеться тих, хто любить школу? От і для 13-літнього Грегуара, чи Тотоші, як зве його дідусь, то справжні тортури, бо вже після першого дня в школі життя його пішло навкосяка: його двічі залишають на другий рік, згодом й взагалі виключають зі школи та відправляють до пансіону. Крім того, хлопчику постійно доводиться вислуховувати сварки мами й тата, які забагато від нього вимагають. Єдиний, хто намагається зрозуміти і підтримати Грегуара, – його дід Леон. Їхнє улюблене місце – дідусевий сарайчик, який вони називають Леонленд. «35 кіло надії» – це зворушлива життєва притча про родину, пошуки життєвого шляху, мрії й сподівання, віру в себе та інших. Цю книжку, що викликає посмішку й сльози, треба читати і відчувати серцем. 
 Як читати: перед сном в улюбленій піжамі.

10 життєствердних книг
Буває, що настрій нас підводить, і хочеться замкнутися вдома, залізти під теплу ковдру й нічого не робити. Але є безліч речей, які можуть покращити наше самопочуття та повернути життєвий оптимізм. Серед таких речей – книги, хороші світлі історії, після прочитання яких  хочеться брати від життя усе.
 1. «Моя родина та інші звірі» – одна із частин трилогії письменника-натураліста Джеральда Даррелла, у якій перед читачем постає прекрасний світ природи. Головні герої проводять своє дитинство на грецькому острові, де зустрічають безліч цікавих істот. Врешті не варто забувати, що навколо нас – неймовірний світ.
 2. Абдель Селлу «Ти змінив моє життя»  - дуже яскрава та життєствердна історія двох чоловіків, долі яких перетнулися: паралізований французький аристократ та алжирський емігрант, що шукає роботу. Здавалося б, непоєднуваний тандем. Але все виявилось не лише краще, ніж очікувалося. Ця зустріч змінила життя обох чоловіків.
 3. «Поліанна» Елеонори Портер – книга, написана більш ніж 100 років тому, але досі вважається однією із найбільш позитивних історій. Всіх нас оточують негаразди і купа буденних проблем. Книга навчить вас не зважати на це, а головним у житті визначати лише радість та добро.
 4. «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт – історія про те, як не здатися навіть у період найбільших криз у житті, як відкрити собі світ та світ у собі. Подорожі, духовні пошуки та справжнє кохання – книга надихає нас зробити те, чого ми давно прагнули, але не наважувались.  
 5. «Пісня моряка» Кена Кізі – футуристичний роман про життя на Алясці. Суворе, працьовите та непросте. Письменник не розкриває перед нами мальовничих краєвидів Аляски, він показує людей, яких попри всі життєві обставини об`єднує одне – бажання жити.
 6. «Лід і полум`я» Рея Бредбері – коротке оповідання фантаста, у якому герої вимушені прожити своє життя – подорослішати, знайти роботу, створити родину.... – всього за вісім днів. Це історія про те, що навіть за короткий період часу потрібно взяти від життя усе. Головне – хотіти жити!
 7. «Людина Так» Денні Воллеса. Як гадаєте, чи зможе змінитися Ваше життя, якщо ви почнете щоразу замість відмови на будь-чиє прохання чи пропозицію відповідати «Так»? Змінитися, ще й як! Саме про такі зміни, про нові горизонти та знайомства і розповідає ця історія.
 8. «Під райдугою» Фенні Флегг. Вважають, що бачити в житті лише хороше – надто наївно. Але авторка покаже, що насправді це одне із найважливіших вмінь у житті. Навіть якщо ви живете в маленькому містечку і знаєте усіх його жителів.
 9. Пелем Ґренвіль Вудгауз у своєму романі «Кодекс Вустерів» поєднує стільки позитивних емоцій, що читання цієї книги зможе покращити настрій будь-кому. Гумор, буденні казуси та родинні комедійні історії не залишать байдужим жодного читача.
 10. Террі Пратчетт та його книга «Народ» здивують усіх читачів чудовою і надзвичайно доброю історією про те, що кожному з нас потрібно у щось вірити. І ця віра допоможе у всіх життєвих випробуваннях.

 Вісім книг, які варто прочитати до 30 років
Користувачі соціального сервісу обміну знаннями Quora назвали найважливіші книги, які кожному слід прочитати до 30-річного віку. На думку користувачів, саме ці книги стануть скарбницею життєвих порад, допоможуть розвиватися у правильному напрямку, сформують світогляд. Отже, маст-рід від Quora і відгуки читачів.
Джон Стейнбек, «Грона гніву»
Читачі Quora: «Я не знаю іншої книги з такою елегантною прозою і гострішим зображенням історії».
 Джек  Керуак, «У дорозі»
Читачі Quora:  «Якщо ви любите подорожувати. Якщо ви достатньо божевільні. Якщо ви п`єте, палите або вживаєте наркотики, і навіть якщо ні, дозвольте мені представити вам цю пекельну книгу. Вона призначена тільки для людей, які здатні керувати своїми пристрастями, божевіллям і завзяттям, щоб жити».
 Анна Франк, «Щоденник Анни Франк»
Читачі Quora: «Ця книга розповість вам про біль, страждання, любов, мрії, ненависть і переживання молодої єврейської дівчини, яка протягом двох років переховувалася, а пізніше була вбита у концтаборі».
 Халід Госсейні, «Лови повітряного змія»
Читачі Quora: «Госсейні здивує вас силою своєї оповіді. Можу закластися, щойно ви почнете читати цю книгу, ви не зможете її залишити. Я думаю, що ніхто досі не зміг описати Афганістан краще, ніж Госсейні».
Одрі Ніффенеггер, «Дружина мандрівника у часі»
Читачі Quora: «Я зазвичай дуже упереджений до любовних романів, але це єдина романтична історія, яку я обожнюю».
 Вільям Далрімпл, «Останній Могол»
Читачі Quora: «Якщо індійська історія цікавить вас хоч трішки, ви повинні прочитати цю книгу. Вона дасть вам багато цікавих ідей та інформації про індійське середовище та повстання  1857 року».
 Андуан де Сент-Екзюпері, «Маленький принц»
Читачі Quora: «Ймовірно, це книга, яку потрібно прочитати ще у дитинстві, але щойно ви у неї зануритесь, вона стане «наріжним каменем вашого розуміння всесвіту».
 Ренді Пауш та Джеффрі Заслов, «Остання лекція»  Читачі Quora: «Бо ця остання лекція залишиться з вами назавжди».

Сьогодні я натрапила на цікавий список "18 книг, які варто прочитати до 18 років" і вирішила поділитися з Вами.

Взагалі, існує величезна кількість всяких списків, але, як мені здається, кожен сам в праві вибирати, що і коли йому читати. Адже кожній людині подобаються різні книги, безумовно, у світі повно людей зі схожими смаками, але думки, які відвідують


1. «50 днів до мого самогубства»   Стейсі Крамер
Через розлучення батьків і невзаємну закоханості Глорія переживає депресію. Але вона не знає, що все це лише дрібні неприємності, порівняно з тим, що їй доведеться пройти. Протягом 50-ти днів Лорі повинна знайти причини для того, щоб жити або ж навпаки.
2. «Над прірвою в житі»  Джером Д. Селінджер
Єдиний роман Селінджера "Над прірвою в житі" став переломною віхою в історії світової літератури. Назва роману і ім'я головного героя Холдема Колфіда стала кодовими для багатьох поколінь молодих бунтарів - від бітників і хіпі до представників сучасних радикальних молодіжних рухів.
3. «Дев'ятнадцять хвилин»   Джоді Піколт
Тишу провінційного Стерлінга приголомшує надзвичайне подія - в одній зі шкіл учень відкриває стрілянину по своїм однокласникам. Що змусило несхожого на інших підлітка взяти в руки пістолет?
4. «Механічний апельсин»   Ентоні Берджесс
Бунтарська, культова, жорстока і дуже підліткова книга. ЇЇ варто прочитати, коли тобі 16, чи не варто читати взагалі. Головний герой - юнак Алекс, хуліган, садист і моторошне чудовисько гвалтує, вбиває, говорить на дивному сленгу і несподівано трансформується в добропорядного громадянина, співробітника музичного архіву. Логіки немає, є лише диво, але цілком з'ясовне - Берджесс починав писати роман, думаючи, що помре, а закінчив, вже знаючи, що смертельний діагноз був помилкою.
5. «Білий Бім Чорне вухо»   Гавриїл Троепольскій
Книга безцінна в плані показу різних характерів, різних доль, різних життєвих ситуацій - майстерно прописаних, кінематографічно промальованих.
І все ж ... серце розривалося від болю.
6. «Здрастуй, Ніхто»  Берлі Догерті   Тут ви знайдете все, що можна чекати від хорошої книги: прекрасна ідея, що бере за душу сюжет, а також простір додумувати те, що не сказано прямо ... Почавши читати цю книгу, вже неможливо відірватися до самого кінця. Коли я переліcтнула останню сторінку, у мене було таке відчуття, ніби я втратила двох близьких друзів.
7. «Три товариші»   Еріх Марія Ремарк  
Найкрасивіший у двадцятому сторіччі роман про любов ...
Найпривабливіший роман у двадцятому сторіччі про дружбу ...
Найтрагічніший і самий чарівний роман про людські стосунки за всю історію двадцятого століття.
8. «Синя трава. Щоденник п'ятнадцятирічної наркоманки»   Анонім   Ця книга в якомусь сенсі унікальна. В її основі - справжній щоденник дівчинки-підлітка, яка розповідає про те, як вона пристрастилася до наркотиків. Оповідання ведеться в особливому, довірчому ключі, захоплюючи своєю життєвою правдою і щирістю. Ця книга не претендує на детальний опис світу наркоманів, в ній - хроніка життя лише однієї оступилася дівчинки, якій не вдалося вижити.

9. «Добре бути тихонею»   Стівен Чбоскі   Чарлі переходить в старшу школу. Побоюючись того, що його там чекає після недавнього нервового зриву, він починає писати листи комусь, кого ніколи в житті не бачив, але хто, він упевнений, повинен добре його зрозуміти. Чарлі не любить ходити на танці, оскільки йому зазвичай подобаються ті пісні, під які потанцюєш. Кожна нова книга, прочитана їм за порадою Білла, вчителі літератури, тут же стає у Чарлі найулюбленішою: "Убити пересмішника", "Пітер Пен", "Великий Гетсбі", "Над прірвою в житі", "В дорозі", "Голий сніданок "... Білл радить Чарлі" бути не губкою, а фільтром ", і той чесно намагається. Ще Чарлі намагається згадати міцно забуті дитячі травми і розібратися в своїх почуттях до старшокласниці Сем, сестрі його друга Патріка по кличці Ніяк ...
10. «Діти пишуть Богові»    Михайло Димов   Чому люди спочатку закохуються, а потім тихо плачуть?  Обов'язково до прочитання кожному підлітку.

11. «Лоліта»    Володимир Набоков  Можна нескінченно сперечатися про те, що це було - брудна збочення чи чисте почуття, провокація чи сповідь. Всі неважливо. Прочитати цю книгу про взаємини сорокарічного Гумберта і його тринадцятирічної падчерки варто хоча б для того, щоб зрозуміти, чому всі ми іноді поводимося так дивно, спілкуючись з дорослими чоловіками.
12. «Правда чи наслідки»    Анніка Тор   Багато дорослих мрійливо згадують "прекрасний і безтурботний вік", але в глибині душі здригаються від жаху і радіють, що "все пройшло". Страшно, коли твоє тіло змінюється і перестає слухатися, страшно стати предметом насмішок однолітків. Страшно бути не таким, як усі. Але ще страшніше - опинитися разом із більшістю.
13. «Дари волхвів»     О. Генрі   Маленький, але чудовий, дивовижний і сильний розповідь! В одному десятку сторінок, передано стільки любові до ближнього ... Цей крихітний розповідь здатний викликати сльози і радість одночасно!
14. «Віднесені вітром»     Маргарет Мітчелл   Це книга про любов і про війну, про зраду і вірності, про жорстокість і про красу самого життя. Це одна з тих книг, до яких повертаєшся знову і знову через роки і відчуваєш радість від зустрічі ...
15. «Спогади пришелепуватого молодої людини»    Фредерік Бегбедер
Романтична казка, розказана іронічним паризьким снобом: такий роман Бегбедера, написаний буквально на одному диханні.
16. «Джен Ейр»     Шарлота Бронте  Щира історія дівчини-сироти, яка, пройшовши через роки жорстокості та принижень, змогла зберегти моральні принципи і власну гідність, є, мабуть, однією з найромантичніших в англійській класичній літературі. Краса душі головної героїні, справжня любов, непідвладна часу, вражає і зачаровує, залишаючи чисте і світле почуття і бажання перечитувати роман знову і знову ...
17. «Дивовижна подорож кролика Едварда»   Кейт ДіКамілло   Одного разу бабуся Пелегріна подарувала внучці Абілін дивного іграшкового кролика на ім'я Едвард Тюлейн. Його зробили з найтоншої порцеляни, у нього був цілий гардероб вишуканих шовкових костюмчиків і навіть золотий годинник на ланцюжку. Абілін обожнювала свого кролика, цілувала його, прибирала і щоранку заводила його годинник. А кролик нікого, крім себе, не любив.
Якось Абілін разом з батьками вирушила в морську подорож, і кролик Едвард, впавши за борт, опинився на самому дні океану. Старий рибалка виловив його і приніс дружині. Потім кролик потрапляв у руки різних людей - добрих і злих, благородних і підступних. На частку Едварда випало безліч випробувань, але чим важче йому доводилося, тим швидше з'являлося його черстве серце: він навчався відповідати любов'ю на любов.
18. «Повія»     Панас Мирний  У глухому селі, що загубилося на просторах Російської імперії, немов весняна квітка розцвіла дівоча краса Христини. А це дар, але дар нелегкий і небезпечний. Красиву дівчину підстерігають тисячі спокус, а якщо вона до того ж бідна і самотня, то уникнути їх їй у стократ важче. Жоден чоловік не може встояти перед Христиною, волею долі що покинула рідне село і опинилася в губернському місті. Багато горя і зовсім мало радощів, яким так раділа її чистий, наївна душа, випало на її долю. Життя Христини немов падаюча зірка промайнула на темному небі, щоб, просяявши на мить, розчинитися в темряві.

ТОП-10 Книг, які варто читати і перечитувати кожній молодій людині
Скільки по Інтернету ходить різних списків книг. «25 книг, які повинна прочитати кожна дівчина», «100 книг, які потрібно прочитати за життя» ...Ми склали свій список, заснований на особистому досвіді і призначений для тих хлопців і дівчат, що представляють собою категорію суспільства, звану «Молоддю»?! А раптом, хтось завдяки йому знайде чтиво собі до душі. 

1. Михайло Булгаков - «Майстер і Маргарита»
Про що мова: Компанія людей невизначеного роду діяльності вирішила розбурхати заснулу вже було Москву і привнести трохи магії та гостроти її жителям. До чого це призвело і як пов'язане з цим назва книги (що, до речі, далеко не відразу прояснюється), чекає вас на сторінках загальновизнаного шедевра Михайла Афанасійовича.
З чим їдять : Читаємо вночі, подумки занурюємося у всю атмосферу Булгаківського світу, так що б ніхто не міг нам пред'явити, що нас не було тоді на Патріарших ставках, вбираємо атмосферу Москви 30 -х рр., Не намагаємося визначити жанр - все одно не вийде правильно, не піддаємося оманливої чарівності Бегемота і, бажано, не дивимося фільми до прочитання книги.
Кому сподобається : Любителям хорошого гумору; шанувальникам містики, фантастики та іншого чарівництва; шанувальникам гарних історій про любов; мислителям і людям, що люблять пофілософствувати; розумникам, що захоплюються історією; та й просто любителям хорошого слова і розумного чтива.
Цитата : «Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть!»
2 . Оскар Уайльд - «Портрет Доріана Грея» 
"Про що мова: Як живеться людині, яка отримала вічну молодість? Що вийде з того, якщо жити без правил і робити, якщо все дозволено? Яка плата нині за красу і загальне обожнювання? Чи завжди доведеться платити за скоєне?
З чим їдять : Роман, засуджений колись за аморальну поведінку, насправді піднімає цілком собі серйозні речі, про які замислювалася хоч раз кожна людина. А прекрасний стиль автора обрамляє всі ці думки в захоплюючий й дійсно цікавий твір.
Кому сподобається: Всім, хто надає занадто багато уваги зовнішньому змісту, в якості настільної книги «А якщо будеш погано поводитися, пам'ятаєш, як у Доріана було ...» І всім, хто цінує внутрішнє - що б ще раз гарненько осмислити, хто, як, що і чому.
Цитата : «Випадкове освітлення предметів у кімнаті, тон ранкового неба, запах, колись улюблений вами і навіяні смутні спогади, рядок забутого вірша, який знову зустрівся вам у книзі, музична фраза з п'єси, яку ви давно вже не грали, - от від яких дрібниць залежить течія нашого життя».
3 . Теодор Драйзер - «Американська трагедія»
Про що мова: Про хлопця Клайда, такого ж, як усі ми. Тільки, напевно, не всіх нас осягають ті думки і ті ідеї, які спіткали його. Про те, до чого може привести жага багатства і влади. Про злочин і покарання. Про життя.
З чим їдять : Поки ви будете читати це роман, ви будете часом любити, а часом ненавидіти Клайда. Але весь цей час він буде в вас, і частина думок у вашій голові стануть вже не вашими думками, а думками цього підлітка.
Кому сподобається : Усім, хто не злякається обсягу книги і не дуже слабкими нервами. А також кожному, хто любить роздумувати про причини і наслідки вчинків, виборі та інших психологічних речах.
Цитата : « - Щастя приходить до того, хто вміє чекати. Так, звичайно, тільки дивись, не просидь все життя в залі очікування ... »
4 . Еріх Марія Ремарк - «Три товариші» 
Про що мова: Про дружбу, кохання, смерті, хвороби, пристрасті, смуток, радість ... Про все, чим живемо зараз, лише в часи «втраченого покоління».
З чим їдять : З гарними описами, метафорами і епітетами, з післявоєнною Німеччиною, з усіма примхами головних героїв, де переплітаються красиві і трагічні історії кохання і не менш жаліслива історія справжньої дружби.
Кому сподобається : Кожному, хто вважає своє життя гіршим, ніж у інших. Ремарк - той, хто вам потрібен, що б змусити цінувати те, що в тебе є. А також усім, хто шукав роман не тільки про кохання, а й про дружбу.
Цитата : «Люди куди більш небезпечна отрута, ніж горілка і тютюн»
5 . Франсуаза Саган - «Здрастуй, смуток!» 
Про що мова: Про дівчину, якій довелося нарівні з першими любовними пригодами осягати і перші сімейні трагедії, заздрість, ревнощі і, звичайно, смуток.
З чим їдять : З несподіваними поворотами сюжету, красивою Францією, фірмовим стилем Саган і тим фактом, що на момент видання автору було 19 років.
Кому сподобається : Кожній 19 - їй дівчині. У цій книзі - частина її щоденних думок і переживань.
Цитата : «Вона не посміхнулася; вона посміхалася, тільки якщо їй хотілося, а з ввічливості, як усі люди,- ніколи».
6 . Антуан де Сент-Екзюпері - «Маленький принц»
Про що мова: Про чудове маленьке створіння, яке поступово осягає всі таємниці цього складного, але прекрасного світу.
З чим їдять :   З унікальними ілюстраціями, красивими цитатами, можливою зміною світогляду. Якщо ви з тих, хто виділяє кожну розумну фразу маркером.
Кому сподобається :   Кожному дорослому, хто не втратив у собі дитину.
Цитата :  «Коли говориш дорослим:«Я бачив гарний будиночок з цегли, в вікнах герань, а на даху голуби», вони ніяк не можуть уявити собі цей будинок. Їм треба сказати: «Я бачив будинок за сто тисяч франків», - і тоді вони вигукують: «яка краса!».
7 . Габріель Гарсіа Маркес – «Сто років самотності»
Про що мова:  Про покоління клану Буендіа, яким судилося мучитися від самотності. Часи змінюються, а проблеми такі самі.
З чим їдять :Запасіться обов'язково листком і ручкою - малювати древо Буендіа.
Кому сподобається :  Всім, хто любить якісну помісь реальності і вигадки.
Цитата :  " ... Він так палко ліз їй у душу, що, шукаючи для себе вигоду, знайшов любов, так старався опанувати її серцем, що полюбив сам".
8 . Джером Д. Селінджер – «Над прірвою в житі»
Про що мова:  Про підлітка, зі своїми страхами, особливостями, думками. Можливо, і не завжди вірними, але завжди такими щирими і непідробленими.
З чим їдять :  З тим, що мова там далеко не про прірву і не про жито, але книга від цього не менш цікава. І так, готуйтеся закохатися в Холдена.
Кому сподобається :  Кожному, хто жадає хоч трохи свободи, не згоден рахуватися з загальноприйнятими нормами і знає, хто такі «хіпі» і «бунтарі».
Цитата :  « - Що ти робиш?
- Чи не бачиш - книгу читаю.
- Хороша?
- Так, особливо ця фраза, яку я весь час читаю».
9 . Кен Кізі - «Пролітаючи над гніздом зозулі» 
Про що мова:  Про межу, де закінчується нормальність і починається те, що називається « випадки психіатричної хвороби». Про страх і безстрашність, силу і слабкість. Про Людину з великої літери.
З чим їдять :  Готуйтеся витратити купу емоцій. Назвати книгу просто «емоційною» - значить промовчати.
Кому сподобається :  Кожному, хто шукає відповідь на питання «Все дарма?»
Цитата : « А після, ховаючись у вбиральні від санітарів, я дивився на себе в дзеркало і дивувався, що комусь вдається така нечувана справа - бути собою».
10 . Сьюзен Коллінз - Трилогія «Голодні ігри. І спалахне полум'я. Сойка –пересмішника»
З чим їдять :  З тим, що на час читання трилогії доведеться відкласти всі справи, настільки вона захоплює. І з тим, ви на час читання стаєте Кітнісс, про це розповідь від першої особи.
Кому сподобається :  Тим, хто любить одночасно цікаві і душевні книги, а також тим, хто хоче переконатися, що сучасна література ще вміє і може багато чого.
Цитата :  "Не можна виказати слабкість. Інакше допомоги не чекай. Жалюгідним видом нікого не здивуєш. А ось стійкість часто викликає захоплення".

Захочете – прочитайте і це:
Одрі Ніффенеггер, «Дружина мандрівника у часі»
Читачі Quora: «Я зазвичай дуже упереджений до любовних романів, але це єдина романтична історія, яку я обожнюю».





Немає коментарів:

Дописати коментар